Właśnie zbliża się okres świąt i dłuższej przerwy, kiedy w końcu można zaplanować miło czas. Możliwości jest mnóstwo, gdzie większość osób planuje wspólny wyjazd rodzinny, z przyjaciółmi lub partnerem. To idealny moment na zacieśnienie więzi z bliskimi, dlatego podpowiadamy kilka pomysłów na udaną podróż z wynajętym samochodem.

Z drugą połówką

Zazwyczaj kojarzy się to z romantycznym wypadem we dwoje w ciche i spokojne miejsce, gdzie możecie skupić się wyłącznie na sobie. Owszem, ale istnieją także inne rozwiązania, jak na przykład ekstremalne atrakcje i rozrywki, które mogą jeszcze bardziej Was połączyć. Pomysłów i możliwości może być mnóstwo, a ostateczną decyzję musicie podjąć we dwoje. Wówczas na pewno będziecie bawić się równie dobrze i miło spędzicie ten czas. Jednak zdecydowanym hitem okazuje się właśnie wyjazd w góry, który niekoniecznie musi obligować Was do posiadania własnego samochodu, ponieważ zawsze możecie skorzystać z usług wypożyczalni samochodów. To o wiele wygodniejszy sposób na podróżowanie, gdyż możecie spakować dowolną ilość bagaży, a także móc na miejscu zwiedzać dowolne zabytki i inne punkty turystyczne, co z pewnością warto robić, ze względu na niezapomniane wrażenia. W rezultacie możecie zaplanować równie romantyczny i szalony weekend w górach, gdzie na wszystko znajdziecie czas.

Z rodziną

Wyjazdy rodzinne w zależności od ilości osób wiążą się z zapakowanym bagażnikiem po brzegi, a zwłaszcza jeśli mowa o rodzinach z małymi dziećmi. Wówczas można spodziewać się kilku, a nawet kilkunastu walizek mniejszych i większych, które będą zawierać wszelkie niezbędne rzeczy. Wyjeżdżając w góry, dobrze jest zaopatrzyć się w asortyment domowy, a szczególnie w przypadku, gdy będziemy mieszkać w domku. Wtenczas przydadzą się wszystkie gadżety stosowane na co dzień, dużo jedzenia oraz zabawek dla maluchów. Wynajem auta okazuje się równie przydatny, kiedy zabieramy ze sobą psa lub kota, które także potrzebują więcej miejsca zarówno dla siebie, jak i potrzebnego sprzętu. Duży i przestronny samochód może rozwiązać wszelkie problemy, a pochodzący z wypożyczalni dodatkowo jest zabezpieczony przed różnymi ewentualnościami. W efekcie do pojazdu może wsiąść cała rodzina wraz z bagażami, którym mogą swobodnie i dowolnie poruszać się po całej miejscowości, zwiedzając i poznając zupełnie inne górskie widoki.

Z przyjaciółmi

Zbliżające się święta i towarzysząca im przerwa również stanowi świetny pretekst do spotkania się z bliskimi oraz zorganizowanie wspólnego wypadu w góry. Zwłaszcza jeśli uwielbiacie sporty zimowe, polecamy wybranie się w okolice Zakopanego, gdzie nie tylko napotkacie piękne widoki, ale również profesjonalne stoki narciarskie. Wtenczas możecie jeździć na nartach, snowboardzie, sankach czy też zwyczajnie zrobić sobie wycieczkę na udostępnione szczyty. Wszystkie atrakcje związane są przede wszystkim z aktywnością fizyczną, aczkolwiek dobrze wpływa to zarówno do wydzielanie endorfin, jak i budowanie jeszcze lepszych relacji między sobą. W rezultacie może przydać się Wam nie tyle samochód, a bus osobowych, którym możecie śmiało przemieszczać się miastami. Zyskacie z pewnością na czasie i będziecie mieli szansę zwiedzić o wiele więcej, a uciążliwe noszenie plecaków można również sobie zaoszczędzić dzięki pojemnemu bagażnikowi.