W naszej ojczyźnie można wskazać mnóstwo przepięknych i ciekawych miejsc, o których nie każdy słyszał. Jednak my postanowiliśmy wybrać kilka najpopularniejszych punktów, gdzie warto wybrać się razem ze znajomymi czy rodziną.

Polskę można zwiedzać w dłuż i wszerz, a jednak nadal będziesz poznawał nowe zakątki i dowiadywał się kolejnych ciekawostek. Jednak planując wypad z przyjaciółmi trzeba wybrać już konkretne miejsce, gdzie na spokojnie będziecie mogli pozwiedzać najważniejsze punkty i spędzić miło razem czas. Niestety częstym problemem jest możliwość zabrania się jednym samochodem, a zwłaszcza gdy ilość znajomych przekracza 5 osób. Naszą wskazówką jest wynajem busa osobowego, chociażby w znanej we Wrocławiu wypożyczalni Speedrental24, która oferuje właśnie szeroki wybór wieloosobowych pojazdów. Jeśli wszyscy złożycie się na samochód, koszty oczywiście zmniejszają się do minimum, a pasażerowie przez całą podróż czują się komfortowo i wygodnie.

Mazury

Zachęcamy do odwiedzenia Mazur, które są naprawdę zjawiskowym miejscem, a zwłaszcza tereny pokryte jeziorami. To idealne miejsce odpoczynku dla osób, które uwielbiają łączyć sporty wodne z leżakowaniem nad brzegiem. Wśród atrakcji związanym z aktywnym wypoczynkiem możesz zadowolić się między innymi żeglarstwem lub nurkowaniem, a dla części ceniącej sobie spokój polecamy specjalnie wyznaczone obszary do wędkowania. Co więcej, znajduje się tam mnóstwo zabytków, w tym między innymi słynne pole bitwy pod Grunwaldem. Zarówno fanatycy historii, jak i miłośnicy sportów ekstremalnych będą zadowoleni z wycieczki w te rejony, gdzie przede wszystkim musisz zobaczyć ten genialny krajobraz.

Trójmiasto

Trójmiasto to najlepsze połączenie kultury, turystyki i historii, ponieważ znajdziesz tutaj zalążki wszystkich trzech elementów. W każdym miejscu jest mnóstwo atrakcji turystycznych, które usatysfakcjonują zarówno dorosłych, jak i dzieci. Głównym punktem docelowym mogą być oczywiście plaże, jednak zachęcamy również do odwiedzenia licznych portów oraz słynnej stoczni w Gdańsku, gdzie teraz znajduje się także Europejskie Centrum Solidarności. Warto zwrócić uwagę także na sopockie molo, które zwłaszcza nocą ukazuje wszystkie swoje atuty. Trójmiasto jest też świetnym rozwiązaniem dla ludzi młodych, którzy poszukują rozrywki i chcą zaczerpnąć nieco więcej nocnego życia.

Tatry

Dla wielbicieli górskich wędrówek możemy zalecić wybranie się w okolice Zakopanego i gór tatrzańskich, które prezentują się rewelacyjnie zarówno w ciągu lata, jak i w okresie zimowym. Co więcej, tutaj sezon nigdy nie umiera, ponieważ w każdej porze roku można spotkać mnóstwo atrakcji. Głównym powodem, dla którego większość turystów wybiera się w tamtejsze strony jest możliwość zaliczenia Giewontu czy też Gubałówki. Krajobraz i widoki z góry są wręcz nie do opisania, dlatego powinieneś je zobaczyć i podziwiać na własne oczy. Sporym zainteresowaniem cieszą się także Krupówki, gdzie możecie spróbować regionalnych specjałów i zakupić całą masę pamiątek. Dokładnie miejsce pobytu trzeba uzależnić od Waszych preferencji, gdyż każdy może znaleźć tam coś ciekawego dla siebie. Miłośnicy sportów zimowych, jak na przykład narciarstwo czy snowboarding z pewnością zadowolą się dużą ilością śniegu zimą i fantastycznym góralskim klimatem. Właśnie ta specyficzna atmosfera co roku przyciąga do Zakopanego tłumy turystów, którzy po raz pierwszy doświadczają tych górskich uroków oraz ludzi, chcących ponownie poczuć ten wspaniały nastrój.