Zdarzają się różne sytuacje życiowe bądź związane z sytuacją zawodową, gdy nagle nie mają Państwo możliwości swobodnego przemieszczania się własnym autem. Wtenczas najlepszym rozwiązaniem może okazać się krótkoterminowy wynajem bez większych zobowiązań i skomplikowanej procedury najmu. Coraz więcej wypożyczalni oferuje swoim klientom tego rodzaju usługi, z których korzystają zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa.

Do kogo kierowane są tego typu usługi?

Z wynajmu krótkoterminowego może skorzystać każda osoba posiadająca ważny dokument uprawniający do jazdy pojazdem danej kategorii. Najczęściej na tą usługę decydują się większe firmy, które potrzebują powiększyć swoją flotę dla nowych pracowników, zorganizować wyjazd służbowy lub po prostu wymienić auto na bardziej wygodne i luksusowe. Podobnie pozostali mogą wypożyczyć środek transportu na zastępstwo w razie nagłego wypadku czy uszkodzenia.

Dlaczego warto spróbować?

Krótkoterminowy wynajem posiada wiele zalet, z czego najważniejsze jest poczucie niezależności i mobilność, co zwłaszcza doceniane jest w większych miastach. Wówczas nie ma konieczności poruszania się ograniczonymi liniami autobusowymi lub tramwajowymi ani zamawiania kosztownych taksówek. Mogą Państwo samodzielnie decydować o kierunku jazdy i czasie podróżowania, bez względu na okoliczności. Wypożyczenie auta może trwać od kilku godzin nawet do miesiąca, co zdecydowanie ułatwia organizowanie wszelkich spotkań biznesowych, rodzinnych czy innego rodzaju prywatnych spraw. Oczywiście krótki okres wynajmu wiąże się z także z mniejszymi kosztami, gdzie oferujemy ceny już od 49 zł! Wystarczy poszukać, a z pewnością znajdą się też inne atrakcyjne propozycje. Usługi krótkoterminowe gwarantują również sposobność przedłużenia czasu wynajmu bez uzupełniania kolejnych formalności.

Naturalnie zalecanym jest, aby dokładnie sprawdza każdą podpisywaną umowę oraz regulamin wypożyczalni, by mieć pewność, co do uczciwości i rzetelności właściciela. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na pakiet świadczeń, które dotyczą konkretnej usługi, a mianowicie ubezpieczenie OC i AC. Jednak większość firm zapewniających krótkoterminowy wynajem samochodów jednocześnie udziela wszelkich udogodnień i zabezpieczeń. Jeszcze raz zachęcamy do wypróbowania tego rozwiązania, które przynosi wiele korzyści dla wynajmującego, a przede wszystkim komfort przenoszenia się z jednego miejsca na drugie bez powiązania z innymi osobami czy czynnikami zewnętrznymi.