Bardzo często można spotkać się z opinią, że jakakolwiek dalsza podróż z najmłodszymi staje się prawie misją niemożliwą. Jednak chcielibyśmy nieco przybliżyć pewne rozwiązania, dzięki którym już żadna wycieczkę nie będzie Wam straszna.

Jak się przygotować przed wyjazdem?

Przede wszystkim najpierw trzeba zapytać dokąd się wybierasz? Czy jest urlop wakacyjny nad morze lub góry, a może weekendowa wycieczka do zoo. Niezależnie od miejsca docelowego, należy dokładnie sprawdzić prognozę pogody, by móc chociaż częściowo przewidzieć w jakiego rodzaju ubrania trzeba wyposażyć swoje dziecko. Tutaj pojawia się problem związany z pojemnością samochodu, który nie zawsze jest w pełni przygotowany na zapakowanie każdej ewentualności. Jednak bardzo dobrym pomysłem może okazać wypożyczenie samochodu osobowego na krótszy lub dłuższy okres czasu, tak jak się to dzieje w wypożyczalni samochodów Speedrental24 we Wrocławiu. Szybko rezerwujesz i odbierasz auto w dogodnym dla Ciebie miejscu w mieście i możesz cieszyć się odpowiednio dużym i przestronnym środkiem transportu. Oprócz ubrań adekwatnych do warunków atmosferycznych, powinieneś zadbać również o żołądek dzieci. Jak wiadomo zaraz po wyjeździe z domu pojawia się pierwsze pytanie: „Mamo, tato masz coś do jedzenia?”. Aby uniknąć przeczącej odpowiedzi, zaopatrz się w pyszne kanapki z ulubionymi składnikami oraz małe przekąski, które będziesz w stanie transportować o danej porze roku, a Twoje dzieci będą jednocześnie zadowolone. Oczywiście następują tutaj różnice, gdy posiadasz niemowlaka albo starsze dziecko. Wówczas odpowiednio wcześniej musisz pamiętać o przygotowaniu posiłków stosownych do wieku oraz ewentualnych alergii maluchów oraz dużą ilość płynów do picia.

Czego absolutnie nie może zabraknąć w Twoim samochodzie?

Po pierwsze uwielbianych przez Twoje dzieci zabawek i pluszaków. Właśnie one zajmują ich czas i pozwalają przetrwać nawet najdłuższe trasy. Ponadto Ty również będziesz miał więcej czasu wolnego dla siebie i swojego partnera w czasie podróży, aby móc spokojnie porozmawiać czy chociażby posłuchać radia. Dobrym rozwiązaniem jest także spakowanie gier i zabaw, w których może uczestniczyć cała rodzina. Jednakże przemyśl to dokładnie wcześniej, ponieważ najważniejsze jest przecież bezpieczeństwo w trakcie jazdy, gdy kierowca musi być skupiony na drodze. Z własnego doświadczenia możemy polecić różnego rodzaju zgadywanki albo grę w skojarzenia, kiedy nie trzeba rozdwajać swojej uwagi. Coraz częściej w samochodach pojawiają się także tablety, komórki i inne sprzęty elektroniczne, które umilają dzieciom czas i zapewniają atrakcje pod różną postacią. Naturalnie istnieją pewne granice wykorzystywania tych środków, aczkolwiek wszystko jest dla ludzi, w tym również dla najmłodszych w odpowiednich ilościach. Niezwykle praktyczne, ale też wygodne okazują się kocyki i poduszki, które idealnie sprawdzają się w razie zmęczenia. Niby są to rzeczy wiadome, jednakże nawet rodzicom zdarza się zapomnieć o niektórych kwestiach. Wszakże komfortowa i wesoła jazda jest bardzo istotna, ale pod żadnym pozorem nie można zapominać o bezpieczeństwie, dlatego foteliki dziecięce są niezbędnym wyposażeniem w aucie, bez względu na jego posiadanie czy wypożyczenie. Zadbaj o to, aby wszyscy członkowie rodziny szczęśliwie dotarli na miejsce i byście wspólnie mogli spędzić ten wolny czas.