Planując wycieczkę czy dłuższą podróż z psem lub kotem, powinieneś być odpowiednio przygotowany. Jednak nic nie jest niemożliwe, dlatego radzimy jak przystosować samochód do jazdy ze zwierzakiem oraz o czym nie wolno zapominać.

Niektórzy nie wyobrażają sobie swoich wakacji bez ulubionego pupila, a pozostali po prostu nie mogą zostawić ich bez niczyjej opieki. Jakiekolwiek by to nie były powody, podróż z psem lub kotem powinna być zorganizowana i właściwie przemyślana, aby zwierzę czuło się komfortowo i bezpiecznie, a Ty mógłbyś zwyczajnie odpocząć podczas urlopu.

Czym podróżować?

Oczywiście najlepiej i najwygodniej własnym samochodem osobowym, który powinien być dostosowany do wielkości zwierzaka. Jednakże, gdy nie posiadasz własnego auta lub nie jest przystosowany do Twojego pupila, warto poszukać wypożyczalni samochodów, która umożliwia wynajem pojazdu również dla czworonogów. Godna polecania wydaje nam się być wypożyczalnia samochodów Speedrental24 z Wrocławia, gdzie oferują oni bardzo duży wybór pojazdów z większym bagażnikiem i przestrzenią wewnątrz auta. Najczęstszym warunkiem wynajmu transportu także dla zwierząt jest zwrócenie go w nienaruszonym stanie, aczkolwiek wszędzie obowiązuje wpłata kaucji, która pokryje ewentualne szkody. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie jeżdżenia z psem czy kotem, ze względu na dzisiejsze możliwości.

Niezbędnik podczas jazdy

Koniecznie trzeba zabrać ze sobą kilka akcesoriów, bez których Twoje zwierzę nie mogłoby funkcjonować normalnie i zdrowo. Przede wszystkim chodzi tutaj o miskę z wodą, którą należy podawać regularnie co pewien czas, robiąc krótsze i dłuższe przystanki. Pamiętajmy także o jedzenie, gdyż zwierzątko może odczuwać głód w trakcie dalekodystansowych tras. Wówczas powinno się organizować długotrwałe postoje, gdzie pupil może załatwić swoje podstawowe potrzeby. W czasie jazdy dobrze jest obserwować kudłatego pasażera i w porę zauważyć jakiekolwiek niepokojące znaki. Mniejsze zwierzęta mogą być przewożone w specjalnych kontenerach, aczkolwiek te większe powinny mieć zapewnione odpowiednio sporo miejsca z tyłu. Dodatkowo można zaopatrzyć się w maty, a nawet kojce, których zamontowanie i odmontowanie nie sprawi Ci większego problemu. Wszystko jest kwestią organizacji i zrozumienia dla zwierzaka, który najczęściej bardzo stresuje się drogą i oczekuje jak najdogodniejszych warunków jazdy. Naturalnie nie wolno zapominać o zapięciu pasów, gdy zwierzę znajduje się na tylnym siedzeniu, ponieważ przez przypadek może ono także spowodować wypadek lub uszkodzić się w trakcie ostrego hamowania. Należy przewidzieć każdą opcję zarówno podczas podróżowania, jak i późniejszego pobytu, dlatego część walizek musi również zawierać wszystkie psie lub kocie niezbędniki.

Dokąd można?

Przed zarezerwowaniem miejsca w hotelu, domku czy innym punkcie musisz być pewien, że właściciele zezwalają na pobyt ze zwierzętami. Bardzo dobrze jeśli w okolicy znajduje się jakiś park czy innego rodzaju zieleń, aby Twój pupil mógł swobodnie pobiegać i wybawić się na świeżym powietrzu. Niech te wakacje będą dla Was obojga mile i przyjemnie spędzone!