Przedstawiamy poniżej kilka wskazówek dotyczących uzyskania zastępczego  auta w razie wypadku bądź kolizji nie z Twojej winy. Powinno Ci to pomóc załatwić wszystkie formalności z korzyścią dla siebie.

Samochód zastępczy dostępny dla…

W zasadzie każdego. Dzisiejsze przepisy prawne regulują podmiot, który ma możliwość uzyskania zastępczego pojazdy na czas naprawy poprzedniego, gdzie zarówno osoby z własną działalnością, jak i osoby prywatne mogą ubiegać się o jego przyznanie. To bardzo wygodne rozwiązanie, gdzie każdy bez problemu może kontynuować swoje codzienne obowiązki. Jedynym ograniczeniem przy przyznawaniu auta zastępczego może być posiadanie innego środka transportu, jak na przykład drugi samochód partnera, aczkolwiek wszystko zależy od woli ubezpieczyciela.

Samochód zastępczy z…

Dowolnej wypożyczalni. Generalnie Twój ubezpieczyciel może wskazać Ci kilka możliwości, aczkolwiek nie musisz się do stosować. Nie zawsze wybrane miejsca odpowiadają naszym potrzebom czy wymaganiom, dlatego samodzielnie możesz wskazać własną wypożyczalnię, której ufasz. Najczęściej klienci Speedrental24 wracają i w nagłych wypadkach korzystają z naszych usług, czego absolutnie nie mogą wzbraniać ich przedstawiciele ubezpieczeniowi. W kwestii związanej z rodzajem wynajmowanego auta raczej nie polecamy wyboru samochodów lepszej kategorii niż ten wcześniejszy, a także stawki wypożyczenia powinny mieścić się w średniej wielkości na rynku lokalnym. Zalecamy zastosować się do powyższych porad, jeśli chcesz uniknąć długotrwałego procesu zatwierdzania i licznych odmów, ze względów niekorzystnych dla pokrywającego koszty.

Samochód zastępcze na…

Czas naprawy. Możesz korzystać z wynajmowanego pojazdu od momentu zaistnienia szkody aż do dnia jego powrotu do funkcjonowania. Jak wiadomo czas przetrzymania w warsztacie może być różny, a wszystko zależy przede wszystkim od stopnia uszkodzenia, jednakże nikt nie może odebrać Ci wcześniej samochodu niż to możliwe. Drugim warunkiem w przypadku całkowitej kasacji starego pojazdu jest odczekanie do zakupu kolejnego auta. Tutaj niestety nie istnieją żadne regulacje, aczkolwiek polecamy podjąć się tego jak najszybciej, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Samochód zastępczy a holowanie na koszt…

Ubezpieczyciela, aczkolwiek nie zawsze nie to brane pod uwagę, a zwłaszcza w przypadku, gdy koszty holowania przekraczają średnie stawki lokalne. Jeśli pojazd kompletnie nie nadaje do użytkowania należy zawieźć go do najbliższego warsztatu, jednakże zgodnie z prawem poszkodowany powinien obniżać koszty dla ubezpieczyciela. Właśnie dlatego holowanie samochodu może zostać zakwestionowane i konieczne będzie od razy wypożyczenie auta zastępczego.

Samochód zastępczy potrzebuje…

Jedynie Twojego dokumentu tożsamości, numeru szkody zgłoszonej u ubezpieczyciela, oświadczenia sprawcy oraz jego danych i numeru polisy OC. Wbrew pozorom nie musisz kompletować żadnych formalnych wniosków i innych dokumentów, ponieważ wszystkimi procedurami zajmuje się już ubezpieczalnia wraz z firmą udostępniającą samochód.